Raporty Pogodowe

Inne.

Moderator: KEDIN

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Merel » 13 Sie 2017, 00:30

11.08.2017 godz. około 23:30 nad Kaszubami spokojna noc, minuta później potężne oberwanie chmury, potężne wiatry, a nawet huragany. Z resztą zobaczcie sami co działo się w nocy w mieście w którym służę.
http://moja-reda.pl/aktualnosci/rusztow ... aquaparku/
Szczęście w nieszczęściu, zgadnijcie kto był pierwszy na miejscu? [T]

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Arakh Ha'an » 15 Sie 2017, 04:01

Szczęście w nieszczęściu, zgadnijcie kto był pierwszy na miejscu? [T]

Wiadomo, z Mando najbezpieczniej! (T)


Dobrze, że ostatnie upały już przeszły - dwie cytryny i dwa klony mi się na balkonie ugotowały... Chociaż kalamondynie wyszło to na dobre, będzie kwitła.

Dzisiejszy wieczór przed zbliżającymi się deszczami (wszystko zaleje :D ) wykorzystała za to modliszka, która wleciała na klatkę schodową, została przeze mnie schwytana, przeniesiona na rośliny i nakarmiona (pająkiem i muszką). Nie widziałem, by kiedykolwiek wcześniej taki owad nie pojawił się "jawnie" w Warszawie, zwłaszcza w jej tak zaludnionym miejscu...



(coś jest ze mną nie tak, piszę tu jakiegoś bloga o roślinach... :P
A, te klony to oczywiście drzewa, nie truperzy... Żeby nie było, że z psychopatyczno-eksperymentalnych pobudek przetrzymuję obiekty eksperymentów ukryte wśród roślin na balkonie... :P )
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Mahiyana » 15 Sie 2017, 11:09

Arakh Ha'an napisał(a):(coś jest ze mną nie tak, piszę tu jakiegoś bloga o roślinach... :P


No w sumie Vassk podczas dyskusji o jego kaktusie dostał rozkaz założenia tematu o naszych roślinach, analogicznego do tematu o Mando zwierzakach :)
Co prawda strzelił focha zanim zdążył to zrobić, ale jeżeli chcesz się podzielić z nami wiedzą na temat Twoich roślinek to droga wolna ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Merel » 15 Sie 2017, 12:14

Przydałoby się coś takiego bo sam na tym skorzystam :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Nedz » 15 Sie 2017, 22:38

Arakh Ha'an napisał(a):
A, te klony to oczywiście drzewa, nie truperzy... Żeby nie było, że z psychopatyczno-eksperymentalnych pobudek przetrzymuję obiekty eksperymentów ukryte wśród roślin na balkonie... :P


Bo ty nie trzymasz swoich obiektów eksperymentalnych na balkonie tylko w mieszkaniu. :mrgreen:
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Arakh Ha'an » 16 Sie 2017, 02:29

Bo ty nie trzymasz swoich obiektów eksperymentalnych na balkonie tylko w mieszkaniu. :mrgreen:

Ćśś, bo się wyda!... :P :mytho

No w sumie Vassk podczas dyskusji o jego kaktusie dostał rozkaz założenia tematu o naszych roślinach

Przydałoby się coś takiego bo sam na tym skorzystam :D

No skoro tak... To może założę :)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Nedz » 17 Sie 2017, 23:57

Jutro po południu mają być w północno - zachodniej Polsce burze, i, co za tym idzie, upał, silny wiatr, może nawet grad. Na razie wydali ostrzeżenia dla województwa podkarpackiego, lubelskiego i południa mazowieckiego.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... spartandhp
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Arakh Ha'an » 18 Sie 2017, 01:26

Mówiłem, że w końcu wszystko zaleje :D Mam tylko nadzieję, że drzew nie powywraca. Ani na nikogo, ani na budynki i pojazdy, ani na kolejową sieć trakcyjną... (Oczywiście to ostatnie pod kątem wyjazdu na kiryłową Mandobibę :P ).
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Dhadral » 05 Paź 2017, 22:00

Ksawery przechodzi nad polską. Meldujcie czy wszystko w porządku.
W Poznaniu porywy do 130 km/h. Na moim osiedlu brak wody, jest duża awaria w Poznaniu, ale nie wiem czy z winy wiatru czy nie. Prąd, na razie jest.
Pamiętajcie, zabezpieczcie okna, naładujcie telefony i trzymajcie się.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Nedz » 05 Paź 2017, 22:54

U mnie też pięknie koło 130 km/h pewnie będzie na razie wszystko chodzi (no może po za telewizorem, któremu w kółko wiatr przekrzywia antenę i kwiatkami, które odbyły podróż z balkonu na dół w jakim są stanie dowiem się jutro :P).
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Arneun » 23 Wrz 2018, 23:04

Jakby ktoś jeszcze nie był na bieżąco to w nocy przez Polskę ma przejść niż. Siła wiatru może przekroczyć 100 km/h.

Szczególnie silne opady pojawią się wieczorem w pasie od woj lubuskiego po wielkopolskie, a w ciągu nocy rozszerzą się o woj łódzkie i mazowieckie. Na południu, przede wszystkim od woj. dolnośląskiego po małopolskie, a także podkarpackie (Bieszczady) w pierwszej części nocy pojawią się silne porywy wiatru oraz mogące osiągać pułap nawet 75-85 km/h. Silne porywy o podobnych maksymach mogą wystąpić także woj południowej części woj. lubuskiego po wielkopolskie.


Więc jeśli rozważacie noc poza mieszkaniem/domem potencjalnie dobrze jest przemyśleć to jeszcze raz, polecałbym nie zostawiać lżejszych rzeczy i roślin na balkonie (w szczególności prania).
Umm… możecie też chcieć pozamykać okna. W sumie nie wiem do końca co oznacza taka siła wiatru, ja tylko dostałem ostrzeżenie smsem i przekazuję dalej po ogarnięciu sytuacji.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Raporty Pogodowe

Postprzez Nedz » 24 Wrz 2018, 00:50

A co u was Vode słychać za oknem?

Ładnie? U mnie jak najbardziej moment temu zdawało się, że dach odleci na wakacje. :)
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Poprzednia

Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron