Zbroja Iskry

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Iskry

Postprzez Iskra » 12 Cze 2013, 07:46

Powoli zabieram się za konstruowanie zbroi, zatem wypadałoby przedstawić Wam projekt.
Wstępna wersja zakłada stonowane kolory, piaskowy/słomkowy lub écru, brązowy i oliwkowy (lub malachitowy, zależy co dostanę).
Priorytetem w tej chwili jest zrobienie klatki piersiowej, przepaski, nagolenników, nakolanników i hełmu.
W poniższym projekcie nie ma szmatki na plecy ani osłony rąk, ale tylko dlatego, że jeszcze nie wyklarowała mi się w głowie ich wizja :)

Image

(zakładam, że tak to będzie wyglądało)
Image

Szmatka na plecy będzie zielona i przypuszczam, że wycięta w trapez, lub będzie to kawałek futra (na zimę na pewno).

Z czego to to będzie:
Ano będzie z Manekinki, którą już przerżnęłam. ;) Jeśli chodzi o wymiary, udało mi się dostać niemal idealną kopię mnie, więc nie powinno się w efekcie końcowym rozjeżdżać na różne strony.
Do tego na zapas mam taflę spienionego PCV, oby nie była potrzebna.
Nakolanniki i naramienniki będą z zakrzywionych rur kanalizacyjnych (spoko, nieużywanych!). Nie wiem jeszcze czym, jak ani pod jakim kątem to przetnę, bo tworzywo strasznie grube.
Karwasze i nagolenniki także z rury kanalizacyjnej, tyle że prostej.
Kleje kupiłam dwa, jeden podobno supermocny do plastiku, drugi do pcv - oba z firmy Dragon.

Planuję też jakieś "ozdobniki" typu skórzane/parciane pasy, trofea, kaburę, zarysowania po pazurach itp.

Może za wcześnie żeby o tym mówić, ale moim celem jest stworzenie w miarę wytrzymałej, wygodnej i w pewnym sensie funkcjonalnej zbroi.

Wszelkie sugestie przyjmę we wdzięczne ręce.
Ostatnio edytowany przez Iskra, 21 Wrz 2013, 16:57, edytowano w sumie 1 raz
Φ
Iskra
Weteran
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Katowice/Toruń
Posty: 401

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Tarmus » 12 Cze 2013, 09:47

Projekt wygląda interesująco. :D
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Merr-Sonn » 12 Cze 2013, 09:58

Przyglądnij się w markecie typu OBI rurom do systemów wentylacji. Takie białe plastikowe. Świetnie się obrabia mechanicznie, termicznie, są wytrzymałe, świetnie się kleją cyanoakrylami (kropelką). To jest jeden z moich ulubionych materiałów. Będzie Ci dużo łatwiej. Średnice są 100mm, 125mm i 150mm. Do karwaszy, na nogi, ramiona jak znalazł (raczej kupił). A co do rur kanalizacyjnych, to używane będą dawały dodatkowy, zapachowy efekt wojownika, który wraca po dwutygodniowych bojach w warunkach ekstremalnych (czyli bez używania zawartości kosmetyczki, prysznica :) ).
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Kuel » 12 Cze 2013, 10:48

Świetny pomysł z wycinaniem pancerza z manekina. Bardzo jestem ciekaw efektu.
Jak na faceta przystało nie ogarniam nazw wszystkich kolorów, których użyłaś, ale projekt rozjaśnia sprawę. :D
A hełm? Będziesz robić sama?
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1484

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Delta13 » 12 Cze 2013, 13:22

Ogólnie projekt świetny. Tylko wydaje mi się że przedłużony napierśnik będzie się klinował i nie będziesz mogła się schylać. Weź też pod uwagę że standardowa mandaloriańska zbroja nie sięga tak nisko. U ciebie jest do bioder, a normalnie jest powyżej pasa. Obawiam się że takie rozwiązanie za bardzo cię usztywni, więc twój plan dotyczący wygody trochę ucieka. Bardzo podoba mi się tak oliwka i dodał bym jej więcej.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Adenn Tor » 13 Cze 2013, 12:59

Fajny projekt. Ale zgodzę się z przedmówcami. Zbroja na projekcie wydaje się zbyt sztywna, były by problemy z poruszaniem się. Można by przeciąż płyty na klatkę piersiową poziomo na pół, to powinno pomóc.
"Tam gdzie giną słowa zaczynają się czyny"
Image
Adenn Tor
a.k.a. Adenn Tor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Posty: 198

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Jok » 13 Cze 2013, 13:20

Projekt wyglada interesujaco. A ja proponuje go wzbogacic o moje niedawne odkrycie: http://allegro.pl/popreg-sznurkowy-czar ... 36584.html :D
Jok
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 206

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Merr-Sonn » 13 Cze 2013, 14:42

Już zrealizowałem taki zakup. Jeszcze raz dzięki Jok. To Twoje odkrycie było jak objawienie oczywistej oczywistości :D.
Porównałem do zdjęć referencyjnych - to jest właśnie ten element !! Tani (ja zapłaciłem 15zł) a takich splotów sam bymnie zrobił :D
Polecam wszystkim taki zakup !!
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Iskra » 13 Cze 2013, 18:10

Dzięki za odzew :)
Długość elementu brzusznego nie będzie zachodzić na biodra tak mocno, będzie się kończyć poniżej linii pępka, choć na rysunku rzeczywiście wygląda na dłuższą.
Pasek z linek planuję zrobić brązowy lub zielony - popręgu w takich bajecznych kolorach raczej nie dostanę, więc będzie własnej produkcji. (Swoją drogą zastanawia mnie po co Boba nosi na brzuchu mocowanie końskiego siodła... chyba, że to ma inne źródło)

Hełm :D no więc spróbuję sama, zobaczymy jak wyjdzie, ale mam już dużą doniczkę plastikową i wiadro 10 l. o zalecanym kącie nachylenia. Najwięcej cyrku będzie z kopułką, nie mogłam znaleźć takiego elementu, więc możliwe, że prowizorycznie będzie to wzmacniany odlew z papier-mâché.
Φ
Iskra
Weteran
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Katowice/Toruń
Posty: 401

_

Postprzez Araxuss » 13 Cze 2013, 21:31

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 10 Lis 2017, 05:19, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Ozzik » 13 Cze 2013, 21:52

Nie przesadzaj, to na hełmie Iskry nie jest aż tak wyraziste, i nie utrudnia tak widzenia, ja w pierwotnych szkicach też chciałem zrobić coś podobnego, spoko rzecz ten "nosek"
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Michet » 13 Cze 2013, 23:14

Ten nosek nie utrudnia widzenia ; p Prosty przykład, twój nos odstaje od twarzy a mimo to nie utrudnia Ci widzenia ; ) Tak samo w hełmach hasbro, jest część, która co prawda idzie przez sam środek hełmu, ale znajduje się miedzy oczami, dlatego nie sprawia problemów o ile ktoś nie robi zeza i na siłę nie stara się wpatrywać tą część ; D
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

_

Postprzez Araxuss » 13 Cze 2013, 23:33

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 10 Lis 2017, 05:19, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Ozzik » 13 Cze 2013, 23:37

A to spoko, ale aż czułem hejt na TCW unoszący się w tamtym poście.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

_

Postprzez Araxuss » 14 Cze 2013, 00:07

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 10 Lis 2017, 05:20, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Iskra » 14 Cze 2013, 00:09

Hm, nie :D Wolę proste T-wizjery. "Dzióbek", jeśli w ogóle będzie, to bardzo nieznaczny i tylko dla lepszego mocowania szkiełka.

Przyznam się, że nie ogarniam po co robić rozróżnienie na damskie i męskie hełmy, jeszcze płyty na piersi rozumiem, bo gdzieś się klatka musi zmieścić, ale budowę głowy raczej ma się podobną. Jedyny sens to chyba estetyka i podkreślenie "kobieta mnie biijeee".
Φ
Iskra
Weteran
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Katowice/Toruń
Posty: 401

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Delta13 » 14 Cze 2013, 00:36

Nie wiem czy dzióbek coś pomoże w mocowaniu, zresztą sama dojdziesz do tego podczas budowy. Co do hełmów, nie jest to stricte rozróżnienie damskie i męskie. Tak jakoś zostało wymyślone że wszystkie kobiety w DW podlegały Bo Katan i tworzyły Nite Owls, a te buy'ce właśnie przypominają głowę sowy, więc skłaniał bym się do tej teorii.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

_

Postprzez Araxuss » 14 Cze 2013, 01:01

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 10 Lis 2017, 05:20, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Arakyel » 14 Cze 2013, 01:23

ciągnąc offtop sadze że jest jeszcze kilka przydatnych rzeczy które by się przydały do złożenia. ;).
Projekt moim zdaniem super, jestem ciekaw o ile jest przemyślany i w wykonaniu bieżącym o ile od podstawowego projektu odejdzie.
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Kal Ashi » 19 Cze 2013, 13:43

hmmm
Image

wycięte z manekina :mrgreen:, no Iskierko, siostro droga do boju :wink:
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Iskra » 19 Cze 2013, 14:24

Not bad, pewnie wyjdzie podobnie :D
Choć moja będzie bardziej pociągnięta w boki przy klatce, bo do szewskiej pasji doprowadzają mnie te damskie zbroje, gdzie pierś sobie w jedną stronę hula, a napierśnik w drugą.

Bój zaczynam już od jutra, ale za najajnik podziękuję, chyba lepiej wypadnie bez.
Φ
Iskra
Weteran
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Katowice/Toruń
Posty: 401

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Delta13 » 19 Cze 2013, 14:36

Zastanawiam się jak rozwiązać "problem" kamizelki przy tak wyprofilowanym napierśniku. Wydaje mi się że w takie płytki raczej ciężko się "wpasować". Co do osłony krocza to możesz zastosować takie coś co miała Bo Katan, trzy nieduże płytki przyklejone do spodni.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Iskra » 19 Cze 2013, 15:00

Już mi Dinu pomagał myśleć nad tym problemem oraz nad kwestią rozjeżdżania się płyt przy poruszaniu (nieestetyczne, nierówne odstępy albo zachodzenie płyty na płytę).
Kamizelka - opcja 1 wycięcie odpowiednich otworów, opcja 2 zrobienie zaszewek tak jak w normalnych damskich kamizelkach.
No dobra, pomyślę jeszcze nad suspensorem... :roll:
Φ
Iskra
Weteran
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Katowice/Toruń
Posty: 401

Re: Zbroja Iskry

Postprzez Delta13 » 19 Cze 2013, 15:16

Tym poruszaniem się płyt to tak bardzo bym się nie martwił, zrób metodą MM przynajmniej na kciuk między płytami, a nawet odrobinę więcej i powinno być ok. Ja mam na przykład płyty przyczepione po całym ich obwodzie, więc raczej się klinują, niż zachodzą na siebie. Jak będziesz ciąć manekina to tnij z zapasem i w razie czego coś tam jeszcze dopasujesz. :wink: O i jeszcze jedna sprawa, o której zdążyłem pomyśleć przed wykonaniem swoich płytek, najpierw kamizelka potem pasowanie płytek, jak dopasujesz do koszulki... no to może być niespodzianka :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników